— O REFORMERU


Podstatou metody Pilates je cvičení na speciálních strojích, které Joseph Hubertus Pilates v průběhu celého svého života vymýšlel na základě svých zkušeností při práci s lidským tělem. Nejznámější cvičební stroj je Reformer. Jedná se o lavici, v níž je umístěn pojízdný vozík uvnitř vodorovného rámu. Na jednom konci jsou zabudovány pružiny, na druhém dvě lana. Pružin je celkem 5 a jsou barevně označené podle zátěže. Žlutá je nejslabší, modrá je střední zátěž a červená je nejsilnější.

Cviky na strojích jsou koncipovány pro celkové posílení všech svalových skupin těla a získání flexibility.  Ve strojích jsou zabudovány pružiny a sval jim klade odpor. Jak roste síla svalu, cvičenec používá stále silnější pružiny. Jedná se tedy o plynulou zátěž, která je velmi šetrná k lidským kloubům a šlachám. Cvičení na Reformeru je naprosto geniální, jelikož svoje svaly díky stroji současně posilujete a protahujete, tím roste síla svalu, avšak dlouhých štíhlých svalů.

Na přesném i vědomém provedení cviků velice záleží, jen tak je možné odbourat špatné pohybové návyky a naučit tělo pracovat jinak, získat sílu a zároveň flexibilitu. V dnešní době sedavého zaměstnání a sezení u počítačů považuji toto cvičení za geniální. Ideální využití je pro sportovce jako kompenzace jednostranného přetížení, pro pacienty jako následná rehabilitace po operacích kloubů, výhřezech meziobratlové ploténky atd. Pro všechny ostatní jako prevence zranění vadného držení těla, bolestí zad, kloubů a především bezpečná nejrychlejší cesta k vysněné postavě. 

Image
Josef Hubertus Pilates
Image
— Adresa

Pilates Art, s.r.o.
Slavětínská 1146
Klánovické Atrium
Praha 9 Klánovice / 190 14
Ukázat na mapě

IČ: 08634335
Bankovní spojení:
290580196/2010

— Kontakt
Petra Meissnerová
Kateřina Štádlerová

info@pilatesart.cz
+420 603 880 909