katerina-stadlerova

– Kateřina Štádlerová

Aktivně se pilates věnuji od roku 2004 a posledních osm let jako lektorka.

Původně jsem si kurz v Pilates Academy u Renaty Sabongui dělala sama pro sebe, chtěla jsem si víc osvojit, jak cviky dělat vědomě a precizně a také jak s tělem pracovat při osteoporóze, kterou máme v rodině.

V rámci povinné praxe jsem si domluvila lektorování. Byl to úplně přirozený proces, tím jak narůstal počet odvedených lekcí, narůstala i moje potřeba dál se vzdělávat a předávat získané zkušenosti. Pilates se stal moji srdeční záležitostí.

Při lekcích pilates usiluji o přesah do reálného života tím, že klientky nutím přemýšlet jinak - celostně. Ráda posiluji a protahuji tělo bez násilí, přirozenou cestou. Je důležité, abychom braly samy sebe takové, jaké jsme.

Pilates pro mě není závod, ale naopak uvolnění a koncentrace.

– Petra Meissnerová

Pilates jsem poprvé objevila v roce 2009, kdy se narodila moje druhá dcera a mé bolesti zad především krční pátere už nebyly k vydržení.

Od první lekce jsem cítila neskutečnou úlevu a začala jsem cvičit pravidelně. Když jsem viděla, jak pravidelnost a preciznost vylepšuje a zároveň ulevuje mému tělu, rozhodla jsem se přihlásit na Pilates academii. Od té doby jsem prošla snad všechny různé druhy a směry vzdělání v Pilates u nás, jako například kurz Fyziopilates, Reformer 1,2,3, pánevní dno, držení těla - chodidla atd.

Učení se, objevování a předávání nabytých zkušeností dál mě hrozně baví. Líbí se mi tohle propojení s lidmi, stále na sobě pracujete a čím více toho víte/nevíte :), tím máte větší chuť se vzdělávat a pomáhat každému, kdo to potřebuje. V Pilates je důležité propojit celého člověka. Spousta věcí přichází do těla i hlavy postupně, chce to trpělivost, ale brzy dosáhnete kýženého výsledku a troufám si říct, že toto propojení už zůstává ve vašem těle navždy.

Dělá mi radost, když vidím na svých hodinách, jak se mění vaše těla a s jakou chutí na sobě pracujete.
2012 Pilates Academy Renata Sabongui - Ron Fletcher Towelwork
2013 Mezinárodní workshop s Benem Larbim z Paříže (studoval u Romany Krizanowské - přímá žákyně Josefa H. Pilates)
2015 Kyfóza Elixír Akademie - Věra Havlová
2015 Velké a malé míče ( fitball, owerball, sball ) - IQ pohyb Daniel Můller
2015 Bosu balance trainer - Core - IQ pohyb Zuzana Kleinová
2015 Držení těla - Axiální systém
- páteř, pánev, hlava - IQ pohyb Daniel Můller
2015 Pěnový válec - IQ pohyb - Martina Fallerová
2015 Držení těla - chodidla - foot work - IQ pohyb Daniel Můller
2015 Form roller - Elixír Akademie - Věra Havlová
2016 Reformer - Basic - Pilates Academy - PhDr. Renata Sabongui
2016 Reformer 1,2,3, - My Pilates - Gabriela Němečková
2017 Fyziopilates - Hluboký stabilizační systém - My Pilates - Gabriela Jakešová
2017 Anatomie v praxi - My Pilates - Hana Vašíčková
2017 Jak vyzrát na diastázu - My Pilates - Petra Sojková
2017 Fyziopilates - Dýchání - najdi novou inspiraci - My Pilates - Gabriela Jakešová
2017 Fyziopilates - Problémy dolních končetin - My Pilates - Gabriela Jakešová
2017 Magic circles - IQ pohyb - Martina Fallerová
2017 Form roller - My Pilates - Monika Kupková
2017 Fyziopilates - Problémy ramenního pletence a horních končetin - My Pilates
2018 V hlavní roli Arc Barell - My Pilates - Jana Šimková
2018 Apparatus ( Trapeze Table - Cadillac - My pilates - Jana Šimková)
(Chair, Barrels - My Pilates - G. Němečková)
2019 Bodhi systém - My Pilates - G. Němečková
2019 Arc barell pro pokročilé - My Pilates - Jana Šimková
2019 Magic circle - My Pilates - Jana Šimková
2019 Fyziopilates - Problémy krční páteře - My Pilates - G. Jakešová
petra-meissnerova
andrea-hoffmanova

– Andrea Hoffmanová

Cvičení Pilates jsem objevila v roce 2014 . Můj nejmladší syn právě začal bezpečně běhat po vlastních, zatímco mé tělo zoufale volalo po pohybu, který by mě vyvedl z téměř dvouletého nicnedělání a ulevil mi alespoň částečně od bolestí zad, které se ozývaly čím dál častěji. Víceméně náhodou jsem se ocitla na lekci Pilates u Petry Meissnerové. Kolem mne lítaly termíny jako neutrál a imprint a já se poctivě, i když lehce zmateně, snažila plnit veškeré pokyny. Pamatuji si, že lekce skončila a já cítila téměř okamžitou úlevu. Byla jsem nadšená a hluboce přesvědčená, že jsem našla nový způsob pohybu, který se mnou už zůstane.

A tak se také stalo. Na podzim roku 2019 jsem složila lektorskou zkoušku ve studiu Mypilates u Gábiny Němečkové a mé nadšení neustále objevovat nové taje Pilates mne už neopustilo a doufám, že ani neopustí.

Pilates je úžasný nástroj, jak porozumět svému tělu a pomáhat mu, aby sloužilo a pracovalo jak má a bez bolestí. Začít můžete v každém věku a téměř v jakékoliv fyzické kondici, vždy se najde modifikace, kterou budete schopni zvládnout.

Pro mě je Pilates především radost z pohybu a já pevně doufám, že stejnou radost zažijí všichni, kteří si k nám do studia přijdou zacvičit.

– Dana Dudková

Když jsem se po narození mého nejstaršího syna chtěla dostat opět do formy a zároveň se zbavit velkých bolestí zad, byl mi doporučen Pilates. Zkusila jsem ho a vyplatilo se.

Začala jsem pravidelně cvičit a po narození dcery, kdy se záda opět ozvala, mě Pilates doslova postavil zpět na nohy. Postupně jsem přizpůsobovala cviky mé momentální kondici, pracovala na sobě a ukazovala svému tělu nové cesty. Nápad cvičit a pomáhat ostatním pracovat na sobě, už na sebe nenechal dlouho čekat.

V mých hodinách se chci soustředit nejen na protažení a aktivování svalů celého těla, ale zároveň u svých klientů vzbudit či podpořit snahu své tělo lépe poznávat, vnímat a starat se o něj. Individuální přístup či malé cvičební skupiny mi k tomu dávají ideální prostor a umožňují intenzivní práci s klientem.

Těším se na Vás v mých hodinách.

Image
petra-d-marco

– Sarka El Ghadban

Odjakživa jsem inklinovala spíš k dynamičtějším sportům, ale v průběhu prvního těhotenství v roce 2012 jsem se seznámila s Pilates. 

Díky cvičení jsem prožila těhotenství bez bolesti zad a jakýchkoliv jiných potíží. Pilates mě zcela pohltil. Začala jsem navštěvovat skupinové lekce. Časem jsem začala brát také soukromé lekce. 

Pilates jsem propadla natolik, že jsem se rozhodla jeho principy a zdravý pohyb studovat. 

Prošla jsem rekvalifikačním kurzem pilates v IQ Academy. Studovala jsem také Reformer I., II. a III. Zúčastnila jsem se mnoha seminářů zaměřených na zdravý pohyb. Postupem času jsem začala vyučovat. Pilates mě nadchl pro svou dokonalost pohybu, a pro důraz na zdravou posturu člověka. Nesmírně mě baví neustále studovat, a proto se neustále v oblasti Pilates, pohybu a zdravého životního stylu vzdělávám.

– Zdenka Josefi

O mně

Pohyb, sport, tanec a divadlo mne provází již od dětství. Pohyb je pro mne zdrojem energie a radosti, kterou ráda sdílím. Vystudovala jsem katedru Nonverbálního divadla na Hudební Akademii Múzických Umění v Praze. Rok jsem strávila na studijní stáži na škole RESAD v Madridu.

Již během studia jsem se seznámila s technikou pilates. Pilates a fyzické divadlo se staly mou profesí a vzájemně se výborně doplňují. Tělo vnímám jako náš nástroj, o který je třeba pečovat. 

Aktuálně vedu lekce pilates na podložce,  na pilates strojích a paralelně se věnuji taneční a divadelní tvorbě. 

Vzdělání

2015–2017 - Hudební akademie múzických umění, Magisterské studium, katedra Nonverbálního divadla
2009 –2010  - Erasmus – Real escuela de arte dramático, studijní stáž v Madridu, katedra Pohybového divadla
2006–2009 - Hudební akademie múzických umění, Bakalářské studium, katedra Nonverbálního divadla 
Certifikáty:
2021 - Pilates instruktor – Reformer  – My Pilates Academy, Balanced Body University
2021 - Pohybové principy – My Pilates Academy, Balanced Body University
2016 - Metoda Pilates válec, míč – Škola Pilates Praha
2016 - Pilates Instruktor – Škola Pilates Praha
2009 – Pilates instruktor –  Wellness.cz
2009 - Osobní trenér – Wellness.cz

 

petra-d-marco
petra-d-marco

– Alena Krejsová 

Co čekat na lekcích se mnou? Posílení, kompenzaci, ale i uvolnění. Zaměříme se na principy zdravého pohybu, postavíme základy, díky nimž můžete svou další praxi, ale i každodenní pohyb a tělo využívat co nejhospodárněji. Zjistíme, že pochopením principů a zaměřením se na funkci, může být náš pohyb daleko svobodnější.

Pohyb je mou přirozenou součástí od dětství, začínala jsem tancem a aerobicem, postupně jsem se i díky pracovnímu vytížení dostala k individuálním sportům, hlavně k běhání. Potřeba zpomalit mne ale nakonec dovedla k pilates a k józe. Pohyb pro mne není jen práce těla, ale i kultivace na úrovni myšlení, prožitků a vnímání sama sebe. 

Image
— Adresa

Pilates Art, s.r.o.
Slavětínská 1146
Klánovické Atrium
Praha 9 Klánovice / 190 14
Ukázat na mapě

IČ: 08634335
Bankovní spojení:
290580196/2010

— Kontakt
Petra Meissnerová
Kateřina Štádlerová

info@pilatesart.cz
+420 603 880 909